منو

© 2018 - Pan Advertising.
    Instagram - Telegram
0

روبان سالنامه

روبان سالنامه

روبان، نواری پارچه ای است که برای مشخص کردن صفحه مورد نظر در سالنامه استفاده می شود. روبان علاوه بر این کاربرد، بر زیبایی سالنامه نیز تاثیرگذار بوده و همچنین می توان لوگوی شرکت سفارش دهنده را روی آن چاپ نموده و یا در تار و پود آن بافت.

استفاده از روبان فقط در سالنامههای ته دوخت و ته چسب امکان پذیر است و استفاده از آن برای سالنامههای فنری به هیچ وجه متداول نیست. جنس روبان سالنامه در اغلب موارد ساتن رنگی است اما گاها از روبان بافته شده نیز استفاده می شود. عرض روبان سالنامه نیز غالبا نیم سانتیمتر است.

 

روبان سالنامه

چاپ لوگو روی روبان :

می توان لوگوی شرکت سفارش دهنده را روی روبان چاپ نمود. گرچه اغلب از چاپ تک رنگ برای این منظور استفاده می شود، اما لوگوی مورد نظر را می توان با تعداد رنگ های بیشتر نیز چاپ نمود. توجه داشته باشید که استفاده از تعداد زیاد رنگ باعث نا خوانا شدن لوگو و کاهش کیفیت چاپ خواهد شد. در مورد روبان بافتی نیز می توان لوگوی مورد نظر را در قالب تار و پود روبان بافت. این روش به دلیل هزینه بالاتر و عدم تغییر در کارایی، در میان خریداران سالنامه از محبوبیت کمتری برخوردار است.

کیفیت روبان :

روبان سالنامه نقش چندان موثری در کیفیت سالنامه نخواهد داشت. با این حال تولید کننده می بایست به این موارد توجه داشته باشد: روبان می بایست از طریق چسب بصورت محکم به پشت قسمت صحافی شده سالنامه چسبانده شود تا در صورت کشش کنده نشود. همچنین طرف آزاد روبان باید در معرض حرارت قرار بگیرد تا ریش ریش نشود. همچنین در مراحل صحافی و جلد چسبانی باید دقت شود تا روبان به چسب آغشته نشود.

موارد خاص در روبان :

برخی از تولیدکنندگان، از دو روبان در تولید سالنامه استفاده می کنند. لذا کاربر می تواند دو صفحه را بطور همزمان نشانه گذاری نماید. همچنین برخی از تولیدکنندگان روبان را بصورت دو لا استفاده کرده و یک پلاک فلزی را به آن می آویزند که می توان لوگوی شرکت را روی پلاک حک نمود. توجه داشته باشید که امکان استفاده از روبان دولا و پلاک آویز در فرایند تمام اتوماتیک صحافی سالنامه وجود نداشته و استفاده از آن تنها در صحافی نیمه اتوماتیک امکان پذیر است.

روبان سالنامه

کلمه مورد نظر را بنویسید و Enter بزنید

سبد خرید