منو

© 2018 - Pan Advertising.
    Instagram - Telegram
0

کیفیت سالنامه

کیفیت سالنامه

سالنامه هدیه ای است که می بایست به مدت حداقل یکسال و بطور مکرر توسط شخص هدیه گیرنده مورد استفاده قرار گیرد. همچنین سالنامه هدیه داده شده، نماد و یادآور شرکت یا برند شما در دست مشتریان یا مخاطبان شما است. بنابراین کیفیت آن به لحاظ طراحی ، چاپ و یا ساخت از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

در این مقاله به معرفی عوامل موثر بر کیفیت سالنامه پرداخته شده است. این عوامل عبارتند از:

کیفیت صحافی سالنامه :کیفیت صحافی از مهمترین عوامل در تعیین طول عمر یا دوام سالنامه است. سالنامهی که کیفیت صحافی آن پایین باشد، پس از مدتی صفحات آن از هم جدا شده و حتی متلاشی می شود.

کیفیت جلد سالنامه :کیفیت جلد به دو عامل مرغوبیت پوشش بکار رفته و نحوه ساخت جلد وابسته است.

کیفیت جلد چسبانی سالنامه :جلد چسبانی یکی از مراحل مهم صحافی محسوب می شود. چنانچه جلد چسبانی با دقت صورت نگیرد، به مرور زمان و در اثر استفاده مکرر، جلد از داخله سالنامه جدا می شود.

کیفیت کاغذ و چاپ داخلی سالنامه :کاغذ مورد استفاده در سالنامه دارای انواع گوناگون و سطوح کیفی متفاوت است. کشور سازنده کاغذ، اغلب نشان دهنده میزان کیفیت آن است. در بازار ایران، کاغذ های ساخت اندونزی به عنوان کاغذ مرغوب و کاغذ های چینی به عنوان کاغذ نا مرغوب شناخته می شوندچاپ صفحات داخلی یکی از مهمترین مراحل تولید سالنامه است. کیفیت چاپ اوراق داخلی ( کاغذ های تحریر و لت های گلاسه ) به تکنولوژی دستگاه چاپ مورد استفاده ، نوع مرکب و میزان مهارت و دقت اپراتور چاپ وابسته است. یک چاپ با کیفیت دارای ویژگی هایی مانند تراکم رنگ بالا، زنده بودن رنگ، یکدست بودن رنگ ، عدم تغییر در محل چاپ اجزا و روی هم خوری مناسب است..

کیفیت لیزر و حک لوگو روی سالنامه :روش های گوناگونی برای درج یا حک لوگو روی جلد سالنامه وجود دارد. از آنجا که لوگوی روی جلد، نشان دهنده هویت سازمان سفارش دهنده آن است، می بایست دقت و تکنولوژی لازم جهت هر چه بهتر نمایش دادن لوگو بکار گرفته شود..

کیفیت طراحی سالنامه :طراحی سالنامه تاثیر بسزایی بر کیفیت ظاهری آن خواهد داشت. علاوه بر نوع جلد و قطع سالنامه، عواملی مانند نحوه طراحی صفحات، چیدمان اعداد و نوشته ها، فونت های بکار رفته ، ترکیبات و فواصل و رنگ بندی صفحات داخلی سالنامه نیز از عوامل تاثیرگذار بر جذابیت بصری سالنامه خواهند بود

تطابق کیفیت نمونه و سفارش :آنچه شما در هنگام تصمیم گیری سفارش سالنامه مورد ارزیابی قرار می دهید، نمونه ای است که تولید کننده در اختیار شما قرار می دهد. یکی از دغدغه های اساسی سفارش دهندگان سالنامه این است که آیا محصولی را که در نهایت دریافت می کنند، کیفیت نمونه ارائه شده را دارد یا خیر؟ متاسفانه در بسیاری از موارد جواب این سوال منفی است. برخی از تولید کنندگان سالنامه در مرحله جذب مشتری، با ارائه نمونه هایی با سطح کیفی بالاتر از تولیدات خود، نظر و اعتماد مشتری را جلب می کنند. اما در مرحله تحویل سفارش، با تحویل سالنامه های بی کیفیت ، مشتری را در عمل انجام شده قرار می دهند. برای پیشگیری از مشکل عدم تطابق نمونه و سفارش، سالنامه خود را از تولید کنندگان معتبر تهیه نمایید و در مرحله استعلام قیمت، هرگز به قیمت های بسیار پایین اعتماد نکنید..

کیفیت ارائه خدمات توسط تولید کننده :سالنامه تنها یک کالا نیست. بلکه ترکیبی از کالا، خدمات و تعهدات گوناگون می باشد. لذا در بررسی خود، مجموعه این موارد را در نظر داشته باشید و تولید کننده ای را برگزینید که در تمام مراحل اخذ سفارش، طراحی، سفارشی سازی، تحویل و عملیات مالی بتواند با تعاملی سازنده و موثر، موجبات رضایت شما را فراهم آورده و سالنامه را با ویژگی های مورد انتظار شما و با کیفیتی بالا تولید و تحویل نماید.

کیفیت سالنامه

کلمه مورد نظر را بنویسید و Enter بزنید

سبد خرید