منو

© 2018 - Pan Advertising.
    Instagram - Telegram
0
حک لوگو روی جلد سالنامه

حک لوگو روی جلد سالنامه

حک لوگو روی جلد سالنامه یکی از متداول ترین خواسته های شرکت هایی است که سالنامه تبلیغاتی خریداری می کنند. به طوری که شاید سالنامه تبلیغاتی وجود نداشته باشد که لوگوی شرکت مربوطه به نحوی روی جلد آن نقش نبسته باشد. علت آن نیز روشن است. هر شرکتی علاقه مند است تا مخاطب، در اولین نگاه لوگوی شرکت یا برند وی را دیده و متوجه شود که سالنامه توسط او سفارش داده شده است.

.

logo-roye-jeld

حک داغی: حک لوگو توسط داغی به معنای ایجاد طرح لوگو بر روی جلد از طریق حرارت و فشار است. منشا حرارت ایجاد شده در دستگاه داغی می تواند حرارت مستقیم المنت یا حرارت ایجاد شده از طریق امواج مغناطیس باشد. برای حک لوگو از این طریق ابتدا یک کلیشه با طرح لوگوی شرکت سفارش دهنده ساخته شده و روی دستگاه داغی سوار می شود.

مناسب ترین جلد برای حک داغی ترمو است. زیرا ترمو در زیر فشار و حرارت تغییر رنگ داده و لذا طرح مورد نظر جلوه خوبی روی جلد پیدا می کند. همچنین از حک داغی می توان بر روی جلد های چرم طبیعی، چرم مصنوعی و گالینگور نیز استفاده نمود. لوگو را می توان از دو طریق پازیتیو و نگاتیو روی جلد حک نمود. در حک پازیتیو، کلیشه به نحوی ساخته می شود که طرح لوگو روی سالنامه به صورت فرو رفته حک می شود. اما در حک نگاتیو، کلیشه به نحوی ساخته می شود که فضای اطراف طرح لوگو فرو رفته و لذا لوگو در میان فضای فرو رفته به شکل برجسته باقی می ماند.

 

 

طلاکوب ، نقره کوب  و رنگی کوب: طلاکوب و نقره کوب مکانیزمی مشابه با حک داغی دارد. با این تفاوت که در هنگام ضرب، یک ورقه نازک با رنگ طلایی، نقره ای یا رنگ های دیگر در زیر کلیشه قرار داده شده و از این طریق پس از ایجاد فشار و حرارت، لایه ای از آن رنگ بر روی جلد باقی می ماند. استقاده از طلاکوب بر روی جلد های چرم و گالینگور مرسوم تر است..

 

چاپ سیلک: چاپ سیلک یکی از روش های قدیمی در چاپ است. در این روش، لوگوی مورد نظر با استفاده از شابلون و مرکب مخصوصی چاپ سیلک بر روی جلد منتقل می شود. چنانچه تمایل داشته باشید لوگوی خود را بصورت چند رنگ از طریق چاپ سیلک روی جاد سالنامه حک کنید، باید هر رنگ بصورت جداگانه و با شابلون مخصوص خود پیاده سازی شود. در نتیجه ترکیب رنگ ها در چاپ سیلک مقدور نبوده و هر رنگ بصورت اجرا می شود.

 

ekhtesasi

 

طراحی اختصاصی جلد سالنامه (ویژه سالنامه سلفونی) : گرچه اغلب روش های حک لوگو برای سالنامه سلفونی قابل پیاده سازی است، اما متداولترین روش برای این نوع جلد ، چاپ لوگو بصورت مستقیم روی جلد ( در قالب طراحی کلی جلد ) است. کیفیت این روش متاثر از کیفیت چاپ چهار رنگ مورد استفاده برای کل جلد است. همچنین برخی از سفارش دهندگان، برای ایجاد جلوه مناسب روی لوگو، از روش های تکمیلی طلاکوب، داغی یا یو وی موضعی نیز بعنوان مکمل استفاده می کنند.

 

 

 

لیزر مستقیم لوگو روی جلد: استفاده از لیزر برای حک لوگو روی سالنامه دارای مزایای فراوان، از جمله دقت و سرعت بالا است. مناسب ترین پوشش برای لیزر مستقیم لوگو ، جلد جیر است. زیرا در این پوشش قسمت های لیزر شده تغییر رنگ داده و لوگوی حک شده جلوه بسیار زیادی پیدا می کند. کیفت لیزر اجرا شده برای حک لوگو به عواملی از جمله نوع جلد ، نوع دستگاه لیزر،دقت و زمان صرف شده برای لیزر وابسته است. همچنین توجه داشته باشید که هزینه لیزر بر مبنای واحد محاسبه شده و دارای هزینه ثابت نیست.

 

پلاک فلزی  و مولتی استایل: در این روش، لوگوی مورد نظر روی یک پلاک فلزی ( معمولا استیل )یا مولتی استایل  حک شده و سپس پلاک توسط چسب های مخصوصی روی سالنامه چسبانده می شود. پلاک را به لحاظ فنی می توان روی انواع جلد استفاده کرد. استفاده از پلاک بر روی سالنامه ، جلوه ای نفیس به آن داده و سالنامه را در نظر استفاده کننده با ارزش تر جلوه می دهد.

پلاک های استفاده شده روی سالنامه دارای ابعاد، فرم و رنگ های گوناگون است. از فرم های گوناگون پلاک استیل می توان به پلاک تخت، پلاک برجسته و پلاک لب خم اشاره کرد.

رنگ پلاک قابل ارائه نیز دارای تنوع بالایی است. اما در اغلب موارد، پلاک با رنگ نقره ای و طلایی توسط تولید کنندگان ارائه می شود. همچنین کیفیت پلاک استفاده شده در سالنامه متاثر از کیفیت خود پلاک و کیفیت حک لیزر روی آن است.

محاسبه قیمت پلاک فلزی  و مولتی استایل:قیمت پلاک بر مبنای واحد محاسبه می شود. به این صورت که تولید کننده به ازای هر سالنامه، قیمت یک پلاک و یک حک لیزر را از شما دریافت خواهد کرد. با این حال ممکن است تولید کننده تعدادی را به عنوان حداقل در نظر گرفته و سفارشات کمتر از آن تعداد را بر مبنای آن محاسبه نماید.

 

 

کلمه مورد نظر را بنویسید و Enter بزنید

سبد خرید