منو

© 2018 - Pan Advertising.
    Instagram - Telegram
0

صحافی سالنامه

سالنامه های تولیدی عموما به 4 روش صحافی می شوند:

صحافی سالنامه ته دوخت :صحافی ته دوخت با عنوان صحافی دوخت و چسب نیز معروف است. در این نوع صحافی، کاغذ های تشکیل دهنده سالنامه در دسته های 8 یا 16 برگی تا شده و سپس در کنار هم دوخته می شوند. سپس از چسب برای محکم شدن برگه ها در کنار هم استفاده می شود. به همین دلیل است که بسیاری از کتاب های نفیس و قطور را با این روش صحافی می کنند.

 

صحافی سالنامه فنر :در صحافی فنر ، کاغذ های تشکیل دهنده سالنامه در کنار یکدیگر و از یک طرف پانچ شده و سپس یک فنر در محل پانچ قرار می گیرد. گرچه این روش دوام کمتری نسبت به صحافی دوخت دارد، اما شکل ظاهری و راحتی در باز و بسته کردن و جدا کردن کاغذ، باعث می شود که بسیاری از مشتریان این نوع از سالنامه را ترجیح دهند.

 

صحافی سالنامه چسب :در صحافی چسب ، کاغذهای تشکیل دهنده سالنامه در کنار هم قرار داده شده و توسط چسب در کنار هم محکم می شوند. دوام این روش نسبت به دو روش قبل کمتر است،. ا این روش از صحافی بیشتر برای سالنامه های کوچک (قطع های پالتویی و جیبی) و همچنین دفتر تلفن هایی با قطر کم کاربرد دارد. از مزایای این روش صحافی می توان به سرعت بالا و هزینه کم اجرا اشاره نمود.

 

قفل کلاسوری :نوع چهارمی از تولید سالنامه وجود دارد که در آن از قفل کلاسوری برای نگه داشتن کاغذ ها استفاده می شود. به این صورت که قفل کلاسوری بر روی جلد ( که معمولا از نوع مرغوب و به شکل ارگانایزر است ) نصب شده و سپس کاغذ های پانچ شده در آن قرار می گیرد. از مزایای این روش گران قیمت این است که پس از پایان سال و در صورتی که جلد همچنان سالم باشد، می توان کاغذها را با کاغذ های نو جایگزین کرده و به استفاده از جلد ادامه داد. لذا اگر لوگوی شرکت شما روی جلد حک شده باشد، به احتمال زیاد عمر تبلیغ انجام شده بیش از 1 سال خواهد بود.

 

جلد چسبانییکی از مراحل صحافی سالنامه ، چسباندن جلد سالنامه به کاغذهای داخلی است. در سالنامه های ته دوخت یا فنری، جلد معمولا از طریق آستر بدرقه به داخله وصل می شود. کیفیت جلد چسبانی تاثیر بسزایی در کیفیت نهایی سالنامه خواهد گذاشت. جلد چسبانی از طریق دو روش دستی و اتوماتیک صورت می گیرد.

کلمه مورد نظر را بنویسید و Enter بزنید

سبد خرید